Gamesky a knížky…

 

Rozumějte počítačové hry všeho druhu :o) No, tady toho není moc, co bych mohla psát…

Když sem v roce 1993 potkala opravdový počítač, tak byla doba T602 a hrály se takové věci jako Nibles neboli had a spol. Pak přišla doba Windows 3.11 a už to jelo :o)

No, největší rozmach her začal s WIN 95, v té době jsem si oblíbila hru Goblins 1-3. To byli takoví tři trpaslíci a chodili z obrázku do obrázku a plnili tam úkoly – teď takový hry hraje můj tříletý synovec Víťa, ale v té době to bylo super :o) Další oblíbenou se stal DOOM, pak Duke Nukem a jim podobné. Chodičky se střílením na lidi i příšery. Pokračovalo to přes Warcraft, Starcraft DUNE… cesta vedla i přes simulátory letecké všech druhů vrtulníky a bitevní letouny všech značek :o) Dále se objevila hra Age of Empires – pěkná věc a občas si i teď dám říct, když se moc nudím :o) No, když mě chytla mánie z lítání na větroni, tak jsem si sehnala i simulátor větroně, je to bombastická věc a vydržela jsem občas lítat i celou noc :o) Byl to Soaring Fly Simulator pro WIN a dalo se z něj pochopit i hodně o řízení větroně :o) Pak mě cosi potrefilo a vrhla jsem se na síťovou bojovou hru na bázi HALF LIFE – mode Counter Strike (www.counterstrike.de a spol.). Tu jsem hrála velmi intenzivně a myslím, že mi to občas docela i šlo, aspoň teda podle toho, jak mi občas protihráči nadávali :o)) Je to fajn hra, je sice stará, ale pořád moc oblíbená. Pro lidi, kteří potřebují dynamickou akci je ideální. Souběžně s Counter Strikem jsem vyzkoušel hraní tahové online hry Red Dragon 2 (www.rd2.cz) , když se to ještě neplatilo :o) To pro mě byla ale dost velká nuda – čekat celej den než se doví výsledky.

Samozřejmě všechny hry mají postupně nové verze, takže je to o tom, že nejnovější verze neznám u všech jmenovaných a jen doufám, že jednou budu mít doma takový počítač, že si zas budu moct občas pěkně zapařit :o))

Co se týká síťových her, tak můžu lidem z Brna a okolí doporučit pěknou hernu s názvem DarkZONE (http://www.darkzone.cz/) na Skácelově ulici v Brně-Králově Poli. Je to tam dobře vybavené s klimatizací, barem a dobrou obsluhou.

Teď 1.4.2003 jsem se v DZ stavila, abych si vybrala poštu a koukla co je nového na pracovních webech a taky jsem si samozřejmě chvíli zahrála CS neboli Counter Strike :o)) Teda musím říct, že po roce mi to moc nešlo, technika dobrá, ale byla jsem pomalejší než bych chtěla, tak mě chlapci dost část měli ke svačině :o)) Ale bylo fajn vzrůšo a docela jsem si u toho odpočinula.

 

Tady napíšu odstavec ještě o tom co jsem četla a co čtu teď.  (7.4.2003-22.6.2004-…)

Neudělal jsem na to zvláštní kapitolu, protože jsem toho za poslední dobu přečetla tak málo, že mi to nepřipadalo moc důležité.

Takže myslím, že jsem začala číst knížky dost brzo. Ve škole jsem poctivě přečetla všechnu povinnou četbu včetně F.L.Věka – kdo zná, jistě ocení, protože to má docela dost nudných dílů a my je měli doma všechny… Mimo to jsem četla Mayovky a Verneovky a pak jsem taky studovala odbornou literaturu o ornitologii a přírodě obecně. četla jsem i takový ty holčičí knížky jako je Metráček a spol – i ty se mi líbily :o) Přešla jsem ke knížkám jako je Člověk obojživelník, znala jsem Čtyři z tanku a pes a taky knížky od Ludvíka Součka. Od toho jsem přešla volným krokem k Erichu von Danikenovi, jehož teorie a výklad biblických textů mne hodně zaujaly. Přečetla jsem si i Bibli svatou, protože i když nevěřím v Boha a spíš se ztotožňuji s myšlenkou na mimozemské civilizace, tak mě zajímá, co to věřící lidé kolem uctívají a čemu věří. Pak jsem veslovala a celé čtyři roky mě provázela jedna knížka od J. Londona – Tulák po hvězdách. Stala se mým průvodcem v době nejhorší puberty, měla jsem dojem, že v ní je dost odpovědí na věci, které se mi honily hlavou. Pak jsem nějakou dobu nečetla, protože nebyl čas kvůli práci a kvůli další věcem. Znovu jsem začala číst až asi před 2 lety, kdy jsem četla knížky, které měl kamarád půjčené z knihovny. Tak jsem se dostala k Bukowskemu a par sci-fi autorům. Zároveň jsem se dostala ke jménu Roger Zelazny. Amber a další jeho knížky se mi zalíbily, takže je čtu do teď. Napřed jsem si půjčila Pána světla, pak jsem si koupila celou sérii Amber, následoval Jack-pán stínů, Podvrženec a tenhle měsíc jsem si udělala radost a koupila jsem si Noc v osamělém říjnu. Už to mám přečtený a musím říct, že mě to nezklamalo :o) Jediné, co bych ještě chtěla mít je vyprodaná knížka Amber – ilustrovaný průvodce, snad se mi ho povede jednou někde sehnat :o) A shánět jsem už přestala, protože jsem ji dostala ke svým 29. narozeninám od své hodné sestry :o) Ona to tu taky trošku občas čte a tak mi splnila tohle přáníčko :o)) Moc jí za to děkuju…

(24.7.2009)

Došly mi jaksi knížky od Zelaznyho tak trochu a tak jsem si vzpomněla, že mi jednou jeden povídal... a začala jsem shánět a číst knížky od Jiřího Kulhánka. Čtu to jaksi odzadu řekla bych, ale můžu říct, že se mi to líbí a prakticky se u toho i bavím... dost dobře :o)