Bílý potok (25.-26.8.2006)

(fotky)

 

Po návratu z Prahy jsme strávili páteční dopoledne více méně doma. Odpoledne po pozdím obědě jsme se sbalili a vyrazili jsme na autobus, který jel v 17.00 hodin z Brna od Grandu. Po delším hledání na nástupišti nám nakonec neujel :o) Ve Velké Bíteši nás vyklopil kolem půl šesté a my mohli vyrazit po modré značce k Bílému potoku a pak dál směr Veverská Bitýška. Šlo se poměrně dobře, nebylo vedro, jen cesta byla místy bahnitá, ale to se dalo přežít. Navíc jsme z cesty našli hned pár pěkných hub, takže jsme pro zbytek putování sebou nesli raneček s houbami :o)

Abychom někde nezůstali trčet ve tmě, tak jsme se včas rozhlíželi po nějakém místě na spaní. Nakonec jsme jedno takové relativně vhodné našli kousek před obcí Křoví. V lese na vyvýšeném břehu jsme našli trošku rovnější plácek pod stromy a rozhodli jsme se tam přenocovat. Pěkně všichni pod širákem i s Bárou. Měla trénink z tábore, kde taky jednu noc spali hromadně venku. Pro jistotu jsme se připravili i na variantu, že by v noci začalo pršet. Udělali jsme si večeři, nachystali spaní a zalehli :o) Já jsem prý brutálně chrápala. Bára sebou zas tradičně šíleně mlela a protože ležela mezi náma a taky otravovali komáři, tak jsme se vlastně nikdo moc nevyspali. Nicméně ráno se vstávalo v poměrně dobré náladě. Uvařili jsme čaj a kafe, posnídalo se a sbalili jsme věci.

Vyrazili jsme na další cestu někdy kolem deváté. Pořád pěkně po modré značce. Polní cesta střídala lesní a pak cesty kolem potoka. Na cestě nás čekalo asi 13 brodů. Někde byla lávka, někde kláda, někde vůbec nic :o) Od té chvíle se naše putování stalo zábavným. Sbírali jsme houby (jen ty co bylo vidět z cesty) a zabývali jsme se broděním přes Bílý potok, prolízáním kopřiv a občasným hledáním cesty. Kolem poledne jsme se vyskytli u Absolínova mlýna (Ve Žlebě) a jako zázrakem jsme se ocitli u krásně upravené zahrádky a cedule občerstvení :o) Dali jsme si pivo a kofolu a odpočinuli jsme si u pěkně zrekonstruovaného mlýna pod slunečníkem. U Javůreckého mlýna jsme trochu zakufrovali, u Maršovského mlýna měli pěkné koně v ohradě. A to už jsme pomalu docházeli ke Šmelcovně. Já jim oběma vykládala, jak se na Šmelcovně úžasně najíme a napijeme… No, bylo to docela děsný. Jídlo děsný, pivo hnusný, pití podobné kofole taky děsný. Asi tam na jídlo a pití zas dlouho nepůjdu.Od Šmelcovny jsme šli už po pohodlné cestě, pořád po modré značce až do Veverské Bitýšky. Došli jsme na náměstí asi 15 minut před odjezdem autobusu 303, který nás zavezl do Bystrce na šalinu a pak už jsme frčeli přes město domů. Jenom jsme se umyli a šli spát. Byl to pěkný výlet, počasí nám nakonec vyšlo.