11.-.12.4.2009 Dobytí Hostýna 2009

Tak sme si chtěli navzájem udělat radost a výsledkem byl výlet na Hostýn. Začalo to celkem nevinně. Měly být Velikonoce a my měli "volno". Jakože dítě nic, příbuzní nic moc, doma nic moc vůbec. Tak co. Takže by menší výlet? Tak jo.

Nevím proč, ale dycky než vypadnem z baráku, tak se u balení báglů pohádáme. Myslím, že něco jako tradice už z toho i vzniklo... A skoro bych řekla, že pokud by byla tradice porušena, tak by mohl výlet dopadnout i blbě :o)

Takže hlavní podmínka veselého výletu byla splněna a my šupajdili na vlak a vlakem do Bystřice... pod Hostýnem samozřejmě. Akorát sme vyrazili teda trochu později a bylo vedro. Což jak známo na mě mívá dost šílený účinky. Od nádraží jsme museli kus po silnici k turistické značce. Na zastávce autobusu jsme chvíli živili naději, že ten den nahoru eště cosik pojede, ale nejelo, takže jsme dobyli Hostýn pěšky a z té nejblbější strany asi. Nejprudší řekla bych. S těma báglama na zádech to byl fakt nápad :o) No, jak sme se doplížili ke schodům - teda někteří eště pořád šli, já se plížila a nadávala jako špaček - tak bylo jasný, že dál se ten den nejde ani za boha, mimo to byl už večer a to sme ten kopec skoro vyběhli.

Pohled z očí do očí a další pohled do očí poblíž stojící pravdě v podobě Hostince Ovčárna, nám vnuknul nápad. Ano, měli volný pokoj. Ano, měli sprchu. Ano, dokonce mi pan provozní nebo majitel nebo kdo nabídl i celou prostornou koupelnu s VANOU. Nekecám. Ale já byla tak jetá, že sem nešla ten den ani na pivo a stačila mi ta sprcha... strávila sem večer s ibuprofenem na pokoji s mokrým ručníkem na hlavě a fňukajíc sem se dožadovala zavraždění, abych se už netrápila... v mezičase sem laborovala zda jít na záchod nebo jestli tam pak "doběhnu" až se žaludek rozhodne. Taková normální migréna s úpalem v jednom. No, večer jak má být :o))

Ovšem ráno to bylo už dobré a ještě lepší po snídani, že jo :o) Vyrazili jsme na obhlídku Hostýna a prolezli jsme to tam trochu tak nějak. Pak jsme se usnesli, že výlet byl fajn a půjdem se kouknout do Rusavy. V Rusavě měli hospodu, dobrý pivo, dobrý uzený, dobrou polívku... měli tam dobrýho snad všecko... i ceny. Piva sem měla nějak víc a nevadilo to vůbec nic. A hlavně jim odtama jel autobus směrem "domů". Tak co už. Výlet nebyl sice moc dlouhý, ale srandy se užilo dost :o)

A být na Velikonoce na Hostýně, to není vůbec k zahození. Sice tam temu nahoře nevěřím, ale hezky tam na tom svatým místě bylo :o)