Hudba

 

Hudba a já… těžké téma :o)

Mám hudební hluch a totálně děsnej hlas, takže něco jako zpěv u mě přichází v úvahu tak možná v koupelně nebo když doma vysávám a hrát na kytaru by mě nenaučil asi nikdo na světě :o)

Asi do 14 mi bylo skoro fuk co poslouchám. V těch 14 jsem začala poslouchat skupinu Queen (queen.musichall.cz) a poslouchám je do dneška, respektive mám je do dneška moc ráda, takže vždycky hodně zbystřím, když je někde zaslechnu :o) Prostě je žeru, ale ne zas tak, abych se pídila po všem co se kolem nich dělo a děje. Mám doma jen asi dvě jejich alba + v mp3 celou jejich diskografii, ale tu jsem poslouchala asi jen dvakrát :o) Takže tolik ke Queen. Teď novinka!! Mám i celé DVD Queen live ve Wembley!! (Vánoce 2005).

Pak se mi do cesty připletl Vlasta Redl a jeho písničky. To začalo období, kdy jsem chodila na koncertíky a jezdili jsme na festivaly folk a country. Vlastíkův folkrock mám moc ráda a jak zpívá lidovky, tak to jde až mráz po zádech.

No, pak si přičtěte Daniela Landu. Nemůžu říct, že se mi od něj bezpodmínečně líbí všechno, ale mám svoje vybraný. Byla jsem na jeho koncertě v Brně v rámci Vltava Tour a bylo to pěkný :o) Další v řadě jsou Kabáti a jejich Pohoda, to mi jde docela dobře :o) Našla bych takových ještě asi pár, ale vypisovat to tu sem všechno by bylo na dlouho.

Kdesi cestou jsem nabrala ještě skupinu Kamelot (kamelot.cz). No a pak se mi k tomu připletla ještě skupina CECH (www.cech-brno.webnode.cz), ve které hraje a zpívá můj bratranec Michal. Hrají hodně věcí i od Kamelotů, takže na jejich koncert občas chodíme.

Co se týká veškeré další hudby, tak se dá říct, že poslouchám všechny pěkné skladbičky českých i zahraničních interpretů. Jo, třeba takový Red Hot Chilli Peppers nebo The Offsprings, tak ty taky můžu, když mám náladu, tak se to hodí :o))

A co takhle Scooter??? :o))) …asi osud… ne, ne žádnej osud…prostě to patří k událostem roku 2003 a Scooter poslouchám do teď a velmi ráda :o)

Tak nějak ze slušnosti bych sem měla dát odkaz na spolek s názvem Black Uganda Choir – jsou to lidičky, kterým skvěle znějí hlásky. Napřed jsem si říkala, že to na mě bude moc umělecká záležitost, ale můžu je vřele doporučit. Jejich domovskou scénou je Podivný Hamlet na Kounicově ul, v Brně, ale zpívají a hrají i všude jinde.

(2005-2009)

Současně mě pořád ještě zajímá co se děje ve folku, country a bluegrassu, taky díky tomu, že mi domů chodil úžasný Country zpravodaj AHOJ z Třince (http://country-ahoj.3nec.cz). Mám tu schovanou i jejich pěknou ikonku, ale jaksi mi pokulhává updatování, tak je tu>>>.

No a nakonec tu mám schovaný lahůdky. Jednou jsou samozřejmě Tři sestry s Fanánkem. To je už taková skoro úchylka. Mám pocit, že jejich koncerty jsou pro nás synonymem mejdanu. Obvykle to dopadne katastrofálně, ale protože už to víme, tak si obvykle plánujeme na druhý den dovolenou :o) Odkaz na jejich oficiální stránky přikládám zde.

A na úplný konec tu zmíním i jednoho pana umělce, který se mi v zorném poli vyvrbil až vloni na podzim. Zpívá a hraje v muzikálech, uvidíte ho v televizi, zakopnete o něj na spoustě jiných míst - Ruda z Ostravy. Průřez tím, co o něm najdete na internetu je tady.

 

S postupem času člověk přijde chtěně i nechtěně k různým žánrům a kapelám, takže teď jsem skončila u Helloween (www.helloween.cz), GammaRay, Salamandry, Debustrolu, Evanesence,Thief, GateCrasher a tak... jo a eště taky Tibet samozřejmě, bych dostala, kdybych zapomněla.... a doma posloucháme i české kapely jako je Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Wohnout a jiné a hodně jiných a snad i takových o kterých sem ani psát nebudu radši... nechte si o mně představu folk-rock člověka, nemusíte si kazit chuť a žaludek tím, co poslouchám doopravdy :o)).