Masters of Rock – Vizovice (13.-17.7.2006)

(www.mastersofrock.cz)

 

Co to bylo, jak to bylo…

Jednoduše. Mám doma Radka. Chlapa. Poslouchá hudbu, která se mimo jiné měla vyskytovat na tomto letním metalovo-rockovém festivalu ve Vizovicích. Už před rokem (to jsme byli na Rock for People) po festivalu MoR pokukoval. Pokukovali jsme teda oba. A minulý rok na Vánoce jsme koukali tak usilovně, že jsem radši hned koupila na tudle akci lístky. Stály nás srandovních 550 Kč na osobu. Přičemž už byly potvrzené kapely Helloween a GammaRay… to stačilo. Ikdyby tam už nikdo jinej nepřijel :o)

Zbývalo si vzít dovolenou v patřičné dny a domluvit spaní ve Vizovicích na stadionu, sbalit stan a spacáky a tradá… jelo se :o)

 

A pak to začalo… čtvrtek, den první

Ve čtvrtek jsem musela ještě na půl dne do práce. Takže odjezd byl plánován na odpolední hodiny. Cestou jsme koupili něco na pití, zámek na stan a hlavně kupu kouření :o) Doutníčky pro mě a cigárka pro Radka (ten si sebou samozřejmě vezl i fajfku, ale bylo jasný, že bude línej se s ní cpát moc často :o)). Vyrazili jsme směrem k Vizovicím, jako na výlet. Cestou jsme se stavili ještě ve Slavkově na malý oběd. Do Vizovic jsme dohrčeli někdy před půl sedmou večer, po chvíli bloudění jsme našli stadion SK Vizovice, kde jsme měli mít rezervované místo na stan a auto.

Dojeli jsme, zaparkovali jsme. Místo bylo, zaplatili jsme legrační cenu za celé 4 dny předem a během pár minut jsme postavili stan a „ubytovali“ jsme se :o) K naší obrovské radosti jsme zjistili, že kousek od stanu máme nonstop stánek s pivem a jiným pitím, dále pak bufet, kde mají rum, kafe a bagety a jiné dobroty. To celé se nacházelo u super zahrádky – střecha a pod ní kupa stolečků a židliček. A hlavně tam v rohu měli udírnu, kde se také prakticky nonstop dalo sehnat vařené maso, klobásky a polívka, taková jako malá domácí zabijačka :o) A aby toho štěstí nebylo málo, tak tam na nás čekaly čisté (a jak jsme zjistili průběžně udržované a papírem zásobované) záchody a v budově i pěkné sprchy.… byli jsme v ráji :o)

Po prvním rozkoukání jsme vyrazili najít areál likérky Jelínek, kde se to celé mělo dít. Po chvíli hledání jsme to našli, Radek cestou dokonce zakopl o spolužáka ze školy. Před vchodem jsme si ještě pořídili každý jedno tričko a pak už nás okroužkovali. Pěkné tkané kontrolní pásky tu měli :o) Ještě ji mám a ještě dlouho mít budu na ruce… Ve čtvrtek tam bylo už dost lidí, zrovna hrál Fleret. Rozhodli jsme se počkat na Arakainy a mezitím jsme šli shánět Radkovi tričko DIO. A sehnali. Malý zázrak se stal a Radek je po osmi letech opět majitelem trička DIO Holy Diver. Vypadal jako blecha… šťastná blecha :o) Pili jsme, jedli jsme. Hned jsem musela vyzkoušet jaké tam dělají palačinky a bramboráky :o) Taky jsme ochutnali meruňkovici, ale rozhodla jsem se, že radši zůstanu v dalších dnech u piva a ledového čaje nebo vody. Prohlídli jsme si celej areál, poslouchali jsme co kdo hrál… Dobré to bylo. Jen těch piv mělo být míň. V noci byla pěkná zima, takže jsme si po návratu na stadion poručili grog :o) A šli jsme spát.

 

Den druhý… klidný pátek

V pátek měl program začínat v poledne, takže jsme se rozhodli, že se tam dohrabeme někdy po obědě, až se vyspíme, najíme, napijeme, popovídáme si s lidma v „kempu“. Jak jsme řekli, tak jsme udělali. Pak jsme vyrazili do areálu na koncert a oběd. U oběda jsem tu pro změnu já narazila na kolegu z práce. Pobyli jsme tam a pak jsme se vypravili do kempu pro věci na večer, protože bylo jasné, že zas bude zima. Přes den trochu i zapršelo, ale bylo se kam schovat, tak to nevadilo :o) Vrátili jsme se večer, když hrála skupina Kreator. A pak už jsme očekávali The Gatering (neznali jsme je, ale bylo to pěkné) a pak už přišel Whitesnake. Líbilo se mi to, ikdyž do nějakého extra odvazu to mělo daleko, ale přece jenom je to legenda, tak bylo fajn je vidět živé :o) Radek chtěl vidět Masterplan… tak jsme posečkali, ale po první písničce jsme se oba současně zhrozili jejich zpěváka. Hudba byla dobrá, ale ten zpěvák na zahození. Kdyby tam nebyl, bylo by líp. PO asi třetí písničce jsme se vypravili do kempu. Chvíli jsme ještě poseděli a pak se šlo spát.

 

Velká sobota…

Zase jsme vstávali až se nám chtělo a zase jsme vykecávali až nevím do kdy v kempu :o) Těšili jsme se na večer a nikam jsme moc nespěchali. Do areálu jsme se doplížili v klidu až někdy v podvečer. Poslechli jsme si Crucified Barbara, Evergrey a pak už jsme se houfovali na večerní vystoupení Gamma Ray. Gamma Ray byli opravdu dobří, moc dobří a předvedli pěknou show :o) Líbili se nám. Ale těšili jsme se na Helloweeny. Přišli, zahráli, zazpívali… Dani se předvedl za bicíma a odešli. Hm, nějak to nebylo ono. Sice dali staré písničky a zapařili jsme si i s nima pěkně… Asi jsme po koncertě ve Zlíně čekali nějak víc. Jenže pak přišel originální okamžik a na pódium vylezli Gamma Ray spolu s Helloween… jedinečné, neopakovatelné. Nevěřím, že to ještě někdy zažijeme. A ikdyby na celým festivalu bylo jinak prd, tak těchto 20 minut stálo za těch 550 korun za lístek zcela určitě :o) Byla jsem unavená, byla zima… měla jsem rýmu… Rage měli smůlu (nebo spíš my, protože prý byli moc doří), ale já vzala Radka za ruku a on mě prostrkal z areálu a šli jsme do kempu. Zase jsme chvíli poseděli a šli spát.

 

Neděle je od slova nedělat…pokud možno nic…

Tady to vezmu ve zkratce. Chtěli jsme vidět Metal Church a pak Tři sestry a Apocalypticu. Neviděli jsme nic, nějak to nevyšlo, ale skvěle jsme si pokecali s pár lidma v kempu :o) A dali jsme si v areálu dobré čínské nudle a Radek potkal třetího člověka, který měl na sobě tričko DIO. Jinak už jen samá pozitiva a jistoty… největší jistotou byl spacák ve stanu :o) Hvězdou večera prý byl Edguy a pak v noci Within Temptation – holt je musíme ulovit někde jinde, někdy jindy.

 

Težké pondělí…

No jo, vstávali jsme v pohodě. Já se dokonce i nasnídala :o) Rozloučili jsme se s panem a paní domácími a vyrazili jsme do Brna. Já za volantem… nebýt zasekanýho Zlína, tak jsme byli doma celkem brzo. Takhle jsme se málem upekli v autě i s motorem. Příště musíme nějak ten blbej Zlín objet.

 

Co z toho?

Bylo to dobré. Všecko. Nebyli jsme v areálu vzlezlí pořád. Za prvé většinu festivalu bylo dost velké vedro a za druhé by nás to stálo asi mraky peněz :o) Radši jsme v klidu poseděli v kempu a na hudbu se vypravovali až v podvečer. Ano, říkáte si, proč jsme tam teda jezdili. Jenže za svoje peníze jsme si užili muziky dost a dost, ikdyž vám to tak třeba nepřipadá. Já byla spokojená, Radek tvrdí, že on taky. Kapely se tam sešly opravdu dobré a myslím, že si každý mohl vybrat co chtěl a o co měl zájem. A taky si třeba poslechnout něco nového.

Jídla a pití bylo všude dost. Lidí byly všude mraky. FujFuj budky byly myslím v dostatečném počtu, jenom byly teda na dost debilním místě, protože večer/v noci tam nebylo žádné světlo a člověk fakt vůbec netušil do čeho šlape a kam leze… to mě trochu teda vadilo.

 

K negativům patřilo asi todle: hroznej bordel v celém areálu (jasně za to můžou sami lidi, protože jsou prasata líný a neházejí kelímky a jiný binec do košů, ale myslím, že kdyby tam bylo rozmístěno tak 2x tolik košů, tak by to trochu pomohlo), taky jsme tam už od pátku nezaregistrovali větší pohyb uklízecích čet (ve čtvrtek tam lítaly holky a aspoň to průběžně stíhaly sbírat, další dny už je nebylo vidět). Druhou věcí co nás štvala byli hňupové, kteří házeli do davu kelímky s nedopitým pivem (ohodili nás jednou a stačilo, navíc jsme měli po ruce i jednoho imbecila, který kelímek přímo před našima očima hodil… měl celkem štěstí, že jsme se oba s Radkem udrželi na uzdě). A třetí věc byl nevyřešený vstup a východ z areálu… málo vlezů, málo ochranky, která kontrolovala lidi a kroužkovala nově příchozí a hlavně úplně blbě řešený východ z areálu po koncertech, tam to hrozilo místama ušlapáním slabších jedinců, protože někteří pitomci se v davu chovali jako splašenej dobytek. Za čtvrté nechápu lidi, co se dokázali hádat pět minut s ochrankou kvůli PET láhvi s pitím, když všichni přece vědí, že na fesťák se takový věci nenosí do areálu… akorát tak zdržovali fronty při vstupu a nasírali lidi za sebou.