Oslavka směrem na jih (17.4.2006)

 

Bylo Velikonoční pondělí a my byli doma. Sobotu jsme strávili u Bobušky v nové práci a neděli v Němčanech přeskládáváním hromady bince :o) Takže todle sváteční pondělí mohlo být konečně jen naše.

 

A taky bylo…

Ráno jsme sbalili napřed jeden batoh. Pak jsme sbalili po menší rozepři místo jednoho batohu dva batohy a vyrazili jsme na vlak do Náměště :o) Ve vlaku jsme se moc dlouho neohřáli a už jsme byli v Náměšti. Tam jsme vyrazili po červené značce přes most dál k trati a pak už dolů lesem k řece. Byl to takový malý výletíček s pauzou na svačinku.

 

Kolem řeky bylo vidět, že tu při letošních povodních voda tekla opravdu hodně rychle a rozhodně jí nestačilo původní koryto. Naplavený binec byl pověšený na stromech i keřích dost vysoko nad hladinou. V naplaveninách Radek chvíli hledal šklebličky (jako u moře :o). Našel dvě pěkné prazdné škleble říční nebo rybničné, tak jsme si je odnesli domů :o) Po cestě jsme měli tu čest vyfotit zdatné vodáky, kteří se během své plavby ocitli uprostřed řeky na velkém pěkném šutru :o)

 

Překonali jsme skalnaté úseky cesty, prohlídli si cestou dva trampské totemy (tady další fotky 01, 02, 03, 04, 05). Pak jsme se vyhrabali na kopec směrem k zřícenině místního hradu, ale nedošli jsme tam, protože jsem zavelela, že „tudy“ do kopce nahoru se jde asi 150 metrů a přejdeme na pěknou cestu s modrou turistickou značkou, která nás dovede mezi polama přes Březník až do Kralic. V Kralicích jsme zjistili odjezdy vlaků a vydali jsme se hledat hospodu. Tedy otevřenou hospodu. Našli jsme. Dali nám pivo, kafe i bramboráky. A způsobili jsme tam rozruch, protože si mě spletli s chlapem a vzhledem k tomu, že jsme se s Radkem pusinkovali, tak naznali, že jsme teplí. Provalila to až paní hostinská, které to Radek taky patřičně vysvětlil. Asi si příště musím vzít sebou „kozy“ a namalovat si na hubu nějaký obličej nebo já nevím. No, dočkali jsme se vlaku a dofrčeli domů :o)