Pohádka

 

Bylo nebylo, tak nějak začínají normální klasické pohádky…

Já svoji pohádku začnu trošku jinak. „Bylo, bude a nebude a momentálně je, případně není…“

To je blbý, co? :o) Jo, já vím, zní to jako odpověď prodavače v obchodě se zeleninou.

Takže popořadě je to asi takhle:

Jméno mé zní pěkně (aspoň tedy musím říct, že jsem se svým jménem spokojená :o)). Jmenuji se Katka, přesněji Kateřina a úplně nepřesně Kačka a Kačenka. Fakt je, že zdrobněliny na mě moc nesedí vzhledem k mým rozměrům, váze, zájmům a chování řeznického psa. Pokud mě budete chtít opravdu naštvat, tak mi říkejte Káťo. Je jen pár lidí, od kterých to snesu a nikde nemáte jistotu, že jste to zrovna vy. Narodila jsem se 22. února 1975 v Brně, což už je docela dávno, nicméně ani za tak dlouhou dobu jsem ještě jak se říká nezmoudřela. Od narození jsem se jevila jako dokonale chcíplé dítko a rodiče se mnou měli hodně práce a starostí.

Poprvé jsem byla sama z domu tuším ve dvou letech, kdy jsem si pořídila zápal plic a zavřeli mě do nemocnice. Pak ve čtyřech letech mě odvezli do lázní Kynžvart a zapomněli mě tam na celé dva měsíce – no, starali se tam o mě pěkně a jedinou chybou bylo, že mi zkusili dát k jídlu mléčnou polévku… po té, co umyli jeden stoleček, jednu židličku, čtyři děti a vyprali hromadu oblečků, už to vícekrát neudělali… dobře jim tak :o)

Pak už následovala léta dovolených v Jugoslávii. V pěti letech jsme se tam s celou rodinou vypravili poprvé, naučila jsem se plavat a potápět a bylo to fajn. Byli jsme tam pak ještě čtyřikrát, mezitím jsme zajeli i do NDR, Rumunska a jednu dovolenou jsme strávili na Slovensku na Malé Fatře. Cestování se stalo mojí velkou zálibou a já a můj cestovní plyšový pes Šarik jsme byli vždy připraveni vyrazit za novým dobrodružstvím. To trvalo až do mých 14 let. O škole se není třeba nějak zvláště zmiňovat, šlo mi to celkem bez učení, když pominu pátou třídu, ve které jsme dostali šílenou neurotickou učitelku z matematiky. Když přivedla téměř k sebevraždě půlku naší třídy, tak se za nás postavili rodiče a učitelku od nás odveleli pryč. Jinak jsem v 8 chodila dva roky do TOMu, což byl turistický oddíl mládeže, bylo to fajn a pak ve 13 jsme měli prima vedoucí v turistickém oddíle, který vznikl v naší třídě z Pionýra, taky to bylo fajn – nejlepší byl týden na Slovensku v Roháčích.

K mé rodině můžu říct následující mám normální úzkostlivou, přemrštěně starostlivou a pořádkumilovnou mamku a pak mám normálního taťku a jednu o šest let starší sestru Martinu, která všecko zná a všecko ví… teda, to jsem si myslela jen dokud jsme obě studovaly :o) Pak mám babičky a dědu a právě, když mi bylo 14, tak mi umřel druhý děda, taťkův táta. Byl veselý a zábavný a pro každou špatnost a byl to vinař a měla sem ho ráda. Pak mám pět tet a pět strýců a hromadu sestřenic a bratranců a ti teď už mají svoje manžele a manželky a děti samozřejmě taky… je nás děsně moc :o)

No, takže zpátky ke mně. V těch 14 jsem se prohrabala na gymnázium na tř. kpt. Jaroše a jak jsem tam tak vlezla, tak jsem zároveň s tím začala veslovat. Tím začaly čtyři roky slávy a bídy zároveň. Je to jedno ze tří období, se kterýma se dokážu hodiny a hodiny chlubit. Veslování bylo vysvobozením z kolotoče zákazů a příkazů a bavilo mě. A škola? no, to byl děs, to byly známky… hrůza vzpomínat. Doma jsem trávila co nejmíň času, rodiče jsem považovala přinejmenším za debilní kretény a puberta se mnou mlátila ve velkém stylu. Dneska je mi to moc líto, protože oni si nic takového nezasloužili a nezaslouží, ale tehdy to tak prostě bylo. No, veslování přineslo v roce 1993 úspěchy, bylo to fajn vozit si domů medaile. Maturitu jsem přežila lépe než mamka, která zhubla ještě asi o dvě kila víc než já :o) No, na vysokou mě nevzali. Chtěla jsem na obecnou biologii, abych mohla časem studovat ornitologii (to je o ptácích), ale byla sem blbá na chemii. Takže jsem šla hned po maturitě pěkně do práce.

Teď to trošku zkrátím, protože své pracovní „kariéře“ a historkám z práce se chci věnovat na jiném místě tohoto webu. Prostě jsem pracovala a pracovala.

Na konci 1993 jsem potkala Pavla a za čtyři roky jsem si ho vzala a za další dva roky jsem požádala o rozvod. Mezitím se samozřejmě stalo moc věcí, ale to je fakt na dlouhý povídání :o) Pak přišel Honza… teda přišel, no, prostě jsme spolu rok dálkově chodili (Praha – Brno) a pak jsme spolu i půl roku bydleli v Praze, ale to bych nesměla být kráva a neutéct od něho zpátky do Brna… Opět ponechávám stranou podrobnosti. Po nějaké době cca 4 měsících jsem se k němu chtěla vrátit, ale musím říct, že to byl špatný nápad s dobrým úmyslem… problém byl zas u mě, jak jinak? :o). Přišel Michal a s tím jsem bydlela víc než rok. Proč už s ním nebydlím je zas věc neveřejná. Tak pak jsme se chvíli flákala na pronájmu v Líšni a koukala po chlapech a jezdila na výlety a výpravy a teď zrovna jsem se vykašlala na pár měsíců na pronájem a přesídlila jsem k rodičům. Mám totiž v úmyslu, koupit si v dohledné době mrňavej drahej panelákovej byteček v Líšni a pak budu až do smrti splácet úvěr, kterej si na tu koupi musím vzít :o) … No, teď jsou Vánoce 2004 a já už tři měsíce bydlím v tom svým malým bytečku, kterej jsem si na úvěr koupila. Je to v Brně-Líšni na sídlišti a celkem se mi tam líbí :o) A mám se dobře, nejsem sama a i přes kupu problémů můžu říct, že jediný co mi schází jsou dva miliony českých korun k dispozici, pak bych byla úplně spokojená :o)