Stověžatá matička Praha a ZOO v Tróji – 23.-24.8.2006

(fotky)

 

Tak se stalo, že jsme jeli do Prahy. I s Bárou. Nebo spíš hlavně kvůli Báře. Prostě jsme jí chtěli konečně ukázat hlavní město. Takže jsme vyrazili ve středu ráno autobusem do Prahy na Florenc. Po krátkém cestování pražskou MHD jsme si vyzvedli klíče od našeho nocležiště, od bytu bratránka Mirka. Zajeli jsme tam odhodit spacáky a pár dalších drobností a jeli jsme zpátky do centra metrem na jídlo a zahájit prohlídku památek. Začali jsme na Václavském náměstí pod koněm a Národním muzeem. Prošli jsme Václavák dolů k Můstku a na ulici Provaznická jsme zapadli do restaurace U Provaznice. Vypadalo to tam celkem fajn, ceny přijatelné, ale obsluha děsná. No co už, naobědvali jsme se a vyrazili jsme směrem ke Staroměstskému náměstí. Cestou jsme minuli Betlémskou kapli nebo také Betli kaplémskou :o) Došli jsme k orloji a do dalšího bimbání zbývalo asi 40 minut, tak jsme obešli náměstí s poledníkem a památníkem Janu Husovi. Prošli jsme kolem sv. Mikuláše a stavili jsme se v zámečnictví u Rotta, protože jsme potřebovali udělat jisté náhradní klíče.

Po obejití bloku jsme chvíli koukali na původní dům U Rotta a pak už jsme šli k orloji koukat.

Z náměstí jsme se vypravili na Karlův most. Bylo tam lidí… no, asi jako vždycky. Prošli jsme most a šli jsme na Malostranské náměstí a do Nerudovy ulice. Mířili jsme na Pražský hrad. Do muzeí a expozic jsme nechodili, všude bylo dost lidí, takže jsme si prohlédli chrám sv. Víta, Vojtěch a Václava, monolit a sochu sv. Jiří, pak jsme šli dál a po chvíli pátrání jsme trefili i do Zlaté uličky a prošli jsme kolem věže Daliborky. Koukali jsme na střídání hradní stráže, to bylo docela zajímavé divadlo :o)

Večer jsme strávili u jídla a pití v Nerudově ulici, pak procházkou přes Malou Stranu a po Kampě, kde zrovna probíhala pod širým nebem velká výstava fotografií. Už za tmy jsme šli po nábřeží a přešli jsme přes most Legií. Ochutnali jsme v Praze Poličské pivo a tramvají jsme pak jeli spát :o)

Ráno nám hostitel utekl do práce a tak jsme se sbalili, věci jsme nechali na Florenci v úschovně a jeli jsme do ZOO. To bylo na celý den. ZOO mají v Praze pěknou, jen tam bylo opravdu děsně moc lidí. Kolikrát se člověk mačkal skoro v davu, když chtěl nějakou atrakci vidět. Mají tam poměrně dost nových pavilonů a rozmanitostí zvířat předčí asi ostatní české ZOO. Jen mi tam chybělo víc zákoutí, kde by si člověk mohl v klidu odpočinout. Po návratu do centra jsme zašli na pozdní oběd a pak už jsme zamířili na zpáteční autobus a hurá do Brna domů :o) Pěkné to bylo a počasí nám vyšlo taky dobře.