Seč a rybářské závody (22.4.2006)

 

Bylo týden po Velikonocích a tak jsme jeli i s Bárou za dědou Frantou na Seč. Jen tak poklábosit a zahrát si karty jako vždycky :o) Ovšem tentokrát bylo něco navíc. Mimo to, že jsme si zase připadali jako husy na krmníku, protože děda nás krmil a krmil jako správný kuchař ve výslužbě, jsme zažili rybářské závody.

 

Děda nás nechal v sobotu ráno spát a brzo odjel na rybník, kde se závody konaly. My tam dojeli později, více méně na druhou půlku závodu. Dověděli jsme se, že kolem rybníka jsou očíslovaná místa a ráno si každý vylosuje dvě místa a kolem 11. hodiny dopoledne se místa vyměňují. Takže my jsme došli za dědou ve chvíli, kdy se přestěhoval ke svému druhému stanovišti s číslem 71.

 

Na závodní kartě měl od komisaře zapsaného kapříka 45 centimetrů dlouhého. Tak jsme společně čekali co se chytne dalšího. Na žízeň jsme pořídili pivo a Báře džus a na hlad později pak i kousek pečené kýty :o) Dědovi se zadařilo a pořídil chytit hned dva pěkné kapříky – jeden měl tuším 49 cm a druhý 43 cm. Čas v klidu plynul a závody asi v jednu po obědě skončily a my jsme vyrazili zpátky k dědovi domů.

 

Bára se chvíli po dozorem věnovala německým slovíčkům a čas jsme si krátili povídáním, hraním žolíků a koukáním na televizi. V neděli jsme pak s Bárou vyrazily ve dvou na procházku, zkontrolovat dědovu loď u přehrady a projít kus rekreační oblasti u vody. Odpoledne jsme naskákali do auta a odfrčeli zase domů.