Výprava do podzemí (12.12.-14.12.2003)

 

Na bunkr sem vyrazila už v pátek v poledne, takže sem byla asi v půl čtvrté v Náchodě. Tam už na mě čekala milá 1203 s bílým pruhem. Vyrazili sme na bunkřík po místních cestách. Jinými slovy byl tam už sníh a my cestou přežili asi dvakrát vlastní smrt, protože milá 1203 se měnila průběžně na lehce neřiditelné sáňky :o) No, ale dobruslili sme v pořádku až k bunkříku. To už byla prakticky tma.

Protože klubovna byla vystěhovaná, tak se bydlelo ve velitelské ubikaci. Kdo si myslí, že tam byla zima a nevlídno, tak ten se plete. Postýlky, kamínka, stůl plnej jídla a pití, televize, kazeťák… co víc si přát? :o) Jo, jasný v celým bunkru je 6°C, takže s holým zadkem se tam moc chodit nedá, ale oproti tomu co bylo venku tenhle víkend tam bylo úžasně útulno :o) No, převlíkla sem se do maskáčů a šlo se malovat. Jo, prostě normálně malovat Primalexem do klubovny. Klubovna byla kompletně vystěhovaná mimo kamen, kde pěkně topilo, aby barva vysychala. Kecali sme a plácali barvu na zdi a strop :o)

Ráno jsme se vrhli zase na malování. Pravda, já moc nepomáhala, vyrazila sem ven na procházku k vedlejšímu srubu. Bylo šílený počasí a nahoře na horách bylo na zdechnutí. Tiše sem děkovala za to pohodlí na bunkříku. Pak došli nějací známí z vedlejší chaty na pokec a den tak nějak ubíhal. K obědu/večeři se grilovalo kuřátko, bylo moc dobroučký a spolu s chlebíkem z Deštné vytvořilo nepřekonatelnou pochoutku :o) Plánovali sme výlet ke vchodovému objektu, ale umřelo autíčko… jo, rozdělovač a baterka :o) No, stejně nakonec museli ještě pomoct sousedi, protože autíčku se fakt nechtělo startovat. Takže výlet nebyl, ale stejně bylo tak hnusný počasí, že to nevadilo. Přes noc děsně pršelo a foukalo, takže ráno byl sníh pryč. Zbylo jen bahno a voda. Čekalo nás stěhování klubovny. No, běhali sme tam chvílu jako mravenečci :o) K obědu byla makrela s chlebíkem. Akorát teda sem si zapíchla kost do krku a mám dojem, že ji tam mám do teďka :o) No a odpoledne sem byla zase odložena na nádraží v Náchodě. Byl to tak super víkend, že sem ještě nakoupila pár ptákovin pro kámoše a pak už sem se nechala autobusem svézt pěkně do Brna a hurá domů do sprchy :o)