WASP – koncert ve Zlíně (6.10.2006)

 

Tak se stalo, že jsme se dověděli, že do české republiky přijede slavná – teda prý kdysi děsně slavná – skupina WASP. Píše se o nich jako o brutální glam-rockové legendě z Ameriky. Pořídili jsme lístky, dovolenou a vyrazili do Zlína, kde to mělo konat v rovněž slavném Masters of Rock Café.

 

Cesta byla v pohodě pokud člověk odečte tedy páteční provoz na silnicích. Dojeli jsme do Zlína z jihu, abychom se vyhnuli těm rozkopaným úsekům a hlavně kolonám na nich. Po menší zajížďce jsme našli i to úžasné Rock Café. Normální novej barák, uvnitř bar v moderním stylu, nic světoborného a zatím sál cca pro 400 lidí. Řekněme komorní prostředí. Přijeli jsme tak akorát, tak jsme postávali s asi stovkou dalších v baru před zavřenými dveřmi do sálu a čekali až začnou pouštět. Dočkali jsme super organizátorského kolapsu… prý musíme napřed všichni ven z i z baru, nějak se nacpat tam, kde stál už narvaný dav přilepený na dveřích a pak teprve začnou pouštět. Logika jak noha. Hrozilo, že menší a slabší jedinci budou ušlapáni a ostatní neměli daleko k fyzickému napadení organizátorů a tří legračních chlapců z nějaké pseudoochranky. Faktem je, že zavřeli dveře, postavili k nim nejhubenějšího z ochranky, ostatní se někam zdejchli a nechali dav dusit tak dlouho, že se divím, že jim někdo tu jejich skleněnou stěnu u vchodu nevysklil. Pak nás zas jako pouštěli dovnitř, u vchodu trhali lístky a splašená slečna organizátorka nám dávala „neviditelný“ razítka. Ovšem už jsem tam nikde nezahlídla něco čím by tadle razítka šla zkontrolovat – i na diskotéce na Šelepce v Brně to mají líp vychytaný. Nicméně jsme byli uvnitř a šli jsme do sálu zaujmout pozice a koupit pití.

 

Jako předkapelu měli kapelu Power 5 (http://www.frek.cz/power5/). Dalo se to poslouchat co se týká hudby, ale zpěvák mi tam moc neseděl. Přišlo mi to jako nepovedená parodie na Helloweeny. No co už, přežili jsme :o) Pak přišli WASP. A já pochopila o čem jsou tydle starý legendy :o) Sám velký frontman byl trochu při těle a moc mi to nesedlo, ale věřím, že skalním to udělalo vélikou radost :o) Takže tady jen odkaz na pár fotek z koncertu: http://www.musicfoto.net/clanky/w-a-s-p-208.html. Odcházeli jsme odtud s tím, že jsme JE viděli a slyšeli a teď už asi dva dny zas nic neuslyšíme, protože jsme byli absolutně hluší :o) Dofrčeli jsme na nocležiště a šli spát.